Third Annual The Night Hawk Results

10 Miler Results

Place Bib Name Time Award
1 134 Jacobs Bull 01:10:48 First Place Mens.
2 137 Alex Beecher 01:14:02 Second Place Mens.
3 115 Benjamin Clemente 01:19:02 Third Place Mens.
4 131 Tom Marshall 01:37:26
5 129 Shaun Johnson 01:40:24
6 126 Madison Rosandich 01:41:53 First Place Womens.
7 136 Justin Douglas 01:47:20
8 106 Derek Ringer 01:49:08
9 135 Keith Dowell 01:50:58
10 114 James Edmonds 01:52:43
11 128 Roger Heflin 01:55:11
12 110 Charu Vikram Srivatsa 02:05:50
13 112 Chad Broome 02:11:09
111 Brianna Cooper 02:11:09 Second Place Womens.
15 119 Michelle Pope 02:13:18 Third Place Womens.
16 107 Lloyd Moreland 02:13:37
17 206 Steven Cichowski 02:14:10
18 117 Diane Sudlow 02:14:18
19 116 Sara Morris 02:15:09
20 108 Scott Frank 02:15:10
21 323 Robert Sullivan 02:17:26
22 130 Paul Salavitch 02:25:21
23 123 Colinda Thompson-Warner 02:29:27
24 122 Meryl Carver-Allmond 02:30:36
25 121 Blaine Allmond 02:31:02
26 105 Kelly Cirone 02:37:11
27 109 Amy Bertrand 02:52:10
28 104 John Crum 02:53:11
29 102 Cindy Rieckhoff 02:58:02
30 133 Sally McVey 03:20:23
132 Josh Mcvey 03:20:23
32 113 Darci Daugherty 03:52:04
33 124 Tammy Cryer 04:03:43
34 127 Alicia Sellon 04:16:21
35 118 David Simmons 04:16:28
Place Bib Name Time Award
1 126 Madison Rosandich 01:41:53 First Place Womens.
2 111 Brianna Cooper 02:11:09 Second Place Womens.
3 119 Michelle Pope 02:13:18 Third Place Womens.
4 117 Diane Sudlow 02:14:18
5 116 Sara Morris 02:15:09
6 123 Colinda Thompson-Warner 02:29:27
7 122 Meryl Carver-Allmond 02:30:36
8 105 Kelly Cirone 02:37:11
9 109 Amy Bertrand 02:52:10
10 102 Cindy Rieckhoff 02:58:02
11 133 Sally McVey 03:20:23
12 113 Darci Daugherty 03:52:04
13 124 Tammy Cryer 04:03:43
14 127 Alicia Sellon 04:16:21
Place Bib Name Time Award
1 134 Jacobs Bull 01:10:48 First Place Mens.
2 137 Alex Beecher 01:14:02 Second Place Mens.
3 115 Benjamin Clemente 01:19:02 Third Place Mens.
4 131 Tom Marshall 01:37:26
5 129 Shaun Johnson 01:40:24
6 136 Justin Douglas 01:47:20
7 106 Derek Ringer 01:49:08
8 135 Keith Dowell 01:50:58
9 114 James Edmonds 01:52:43
10 128 Roger Heflin 01:55:11
11 110 Charu Vikram Srivatsa 02:05:50
12 112 Chad Broome 02:11:09
13 107 Lloyd Moreland 02:13:37
14 206 Steven Cichowski 02:14:10
15 108 Scott Frank 02:15:10
16 323 Robert Sullivan 02:17:26
17 130 Paul Salavitch 02:25:21
18 121 Blaine Allmond 02:31:02
19 104 John Crum 02:53:11
20 132 Josh Mcvey 03:20:23
21 118 David Simmons 04:16:28

20 Miler Results

Place Bib Name Time Award
1 208 Aj Haney 02:42:56 First Place Mens.
2 203 Jake Stahlman 03:38:36 Second Place Mens.
3 218 Cody Cox 03:47:19 Third Place Mens.
4 220 Mitchell Zimmerman 03:52:24
5 212 Chad Gaddie 03:54:24
6 204 Kara Protasio 04:06:09 First Place Womens.
7 217 Joshua Watson 04:08:25
8 216 Austin Mckune 04:20:02
9 302 Sean Pozarek 04:22:49
10 332 Gerry Hollis 04:25:29
331 Ann Hollis 04:25:29 Second Place Womens.
12 311 Abe Nutt 04:25:31
13 214 Ashley Shaw 04:25:32 Third Place Womens.
14 219 Jeff Chevalier 04:43:09
15 319 Dustine Hemphill 04:52:27
16 209 Aaron Ashworth 05:06:09
210 Ella Reusser 05:06:09
18 211 Tyler Patterson 05:06:10
19 314 Rebecca Sudja 05:08:02
20 213 Cara Combs 05:14:18
21 207 Lora Rimmer 05:29:19
22 125 Meghan Misenhelter 05:32:30
23 215 Erica Carper 05:37:46
24 205 Megan Moriarty 05:57:41
Place Bib Name Time Award
1 204 Kara Protasio 04:06:09 First Place Womens.
2 331 Ann Hollis 04:25:29 Second Place Womens.
3 214 Ashley Shaw 04:25:32 Third Place Womens.
4 319 Dustine Hemphill 04:52:27
5 314 Rebecca Sudja 05:08:02
6 213 Cara Combs 05:14:18
7 207 Lora Rimmer 05:29:19
8 125 Meghan Misenhelter 05:32:30
9 215 Erica Carper 05:37:46
10 205 Megan Moriarty 05:57:41
Place Bib Name Time Award
1 208 Aj Haney 02:42:56 First Place Mens.
2 203 Jake Stahlman 03:38:36 Second Place Mens.
3 218 Cody Cox 03:47:19 Third Place Mens.
4 220 Mitchell Zimmerman 03:52:24
5 212 Chad Gaddie 03:54:24
6 217 Joshua Watson 04:08:25
7 216 Austin Mckune 04:20:02
8 302 Sean Pozarek 04:22:49
9 332 Gerry Hollis 04:25:29
10 311 Abe Nutt 04:25:31
11 219 Jeff Chevalier 04:43:09
12 210 Ella Reusser 05:06:09
209 Aaron Ashworth 05:06:09
14 211 Tyler Patterson 05:06:10

50K Results

Place Bib Name Time Award
1 339 Chad Wooderson 05:24:21 First Place Mens.
2 336 Jack Jones 05:39:41 Second Place Mens.
3 303 Nate Birkhead 05:50:50 Third Place Mens.
4 338 Albert Mauro 06:02:00
5 321 Philip Berry 06:13:32
6 315 Michael Miley 06:21:24
7 318 Ami Weidler-Hyten 06:26:07 First Place Womens.
8 309 Daron Pratt 06:34:41
9 337 Mark Nygaard 06:42:27
10 313 Gary Henry 06:53:48
11 330 Stuart Johnson 06:53:49
12 340 Brooke Watson 06:58:52 Second Place Womens.
13 312 Todd Chandler 06:58:53
14 329 Gabrie Burriss 07:09:17 Third Place Womens.
15 328 Paul Endacott 07:14:43
16 324 Eva McCarthy 07:15:18
17 333 Carlos Rodriguez 07:21:08
18 320 Christian Beer 07:22:03
19 322 Bianca Sullivan 07:27:04
20 310 Daniel Sliva 07:41:42
21 307 Kristy Clark 07:50:48
22 306 Tyler Cleveland 08:04:22
23 316 Cody Chitwood 08:05:49
327 Krystle Dalke 08:05:49
25 326 Jana Graham 08:19:47
26 334 Marie Polick 08:19:48
27 325 Krystal Brown 08:19:53
28 305 Trudi Chavez 08:48:38
304 Jordan Shrack 08:48:38
30 335 Russell Cheney 11:28:34
Place Bib Name Time Award
1 318 Ami Weidler-Hyten 06:26:07 First Place Womens.
2 340 Brooke Watson 06:58:52 Second Place Womens.
3 329 Gabrie Burriss 07:09:17 Third Place Womens.
4 324 Eva McCarthy 07:15:18
5 322 Bianca Sullivan 07:27:04
6 307 Kristy Clark 07:50:48
7 327 Krystle Dalke 08:05:49
8 326 Jana Graham 08:19:47
9 334 Marie Polick 08:19:48
10 325 Krystal Brown 08:19:53
11 305 Trudi Chavez 08:48:38
304 Jordan Shrack 08:48:38
Place Bib Name Time Award
1 339 Chad Wooderson 05:24:21 First Place Mens.
2 336 Jack Jones 05:39:41 Second Place Mens.
3 303 Nate Birkhead 05:50:50 Third Place Mens.
4 338 Albert Mauro 06:02:00
5 321 Philip Berry 06:13:32
6 315 Michael Miley 06:21:24
7 309 Daron Pratt 06:34:41
8 337 Mark Nygaard 06:42:27
9 313 Gary Henry 06:53:48
10 330 Stuart Johnson 06:53:49
11 312 Todd Chandler 06:58:53
12 328 Paul Endacott 07:14:43
13 333 Carlos Rodriguez 07:21:08
14 320 Christian Beer 07:22:03
15 310 Daniel Sliva 07:41:42
16 306 Tyler Cleveland 08:04:22
17 316 Cody Chitwood 08:05:49
18 335 Russell Cheney 11:28:34

Sponsors

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Trail Hawks Ridgeline aid station at Heartland100, 2018

RRCA Coaching Certification Class, Lawrence

Skyline Shuffle 2018

Lawrence Trail Hawks Frozen Fat Ass Run, Jan. 6, 2018

HAWK 100 & 50 Mi

Trail Hawks Ridgeline aid station at Heartland100, 2018